Hypoalergenní krmiva pro všechny psí plemena

Stejně jako u lidí, mohou i pejskové trpět různými druhy alergií. Laicky řečeno se může jednat o přecitlivělost na některou složku potravy. Ano, právě potravinové alergie jsou asi nejčastějším problémem, se kterým se majitelé psů setkávají. Řešení je přitom mnohdy jednodušší, než by se mohlo zdát. Jako člověk alergický na lepek ho jednoduše vyloučí z potravy, tak i majitel psa musí pořídit granule pro psy s hypoalergenním složením.

Jak ale poznám, že je pes alergický?

pes cumak labradorPotravinová intolerance na některou složku potravy se projevuje nejen nevolností, průjmem ale také neklidem, hubnutím nebo naopak tloustnutím. Nezřídka se psovi zhoršuje kvalita srsti, na kůži se mohou objevit boláky. Je na chovateli, aby vybral vhodné krmivo. Hypoalergenní krmiva pro psy jsou v dnešní době k dostání v každém lepším zverimexu. Pokud ale chcete opravdu široký výběr a navíc za výborné peníze, pak neváhejte hledat na Internetu. Nás zaujal obchod propacky.cz, kde najdete přímo sekci hypoalergenních krmiv. Ta zahrnují nejen suchou stravu ve formě granulí, ale také konzervy pro psy a další krmiva. Nemusíte se tedy obávat, že by váš alergický pes musel nějak strádat. Pokud je pes alergický na obiloviny, řiďte se nápisem na obalu „GRAIN FREE“. Pokud je alergický na kuřecí či hovězí bílkovinu, pak doporučujeme „LAMB nebo FISCH“, tedy granule či konzervy s jehněčí či rybí bílkovinou. Asi se budete divit, ale jsou i případy, kdy byl pejsek alergický na kuřecí bílkovinu, ale na krůtí ne. To vše musíte vyzkoušet i v případě vašeho čtyřnohého miláčka.

Tak i tak vždy platí, že extralevné granule maso prostě obsahovat nemohou. Proto vždy sáhněte po superprémiových řadách krmiv s ohledem na věk a velikost vašeho psa. I hypoalergenní krmiva se klasicky rozdělují na krmiva pro malé, střední a velké psy. Stejně tak je velký rozdíl, zda máte doma štěně, juniora, dospělého psa nebo seniora.

Příspěvek byl publikován v rubrice Krmiva, Zdraví se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>