Jak vymačkat psovi žlázky pod ocasem a odčervování

antiparazitni tabletkyPokud si pes nadměrně olizuje řitní otvor nebo dokonce „sáňkuje“ zadek po trávě, měli byste se zamyslet na zduřením řitních žlázek nebo odčervení zvířete. Odčervování můžete provádět i přírodními způsoby. Kupte mleté maso (1/2 kg), smíchjte ho s utřenou palicí česneku a jedním vejcem. Směs rozetřete na plech a nechte upéct. Studené krájejte a dávejte psovi místo pamlsků. Česnek je jedním z nejspolehlivějších přírodních antiparazitik a zejména u zvířat chovaných ve městě v bytě je jako antiparazitikum v mnoha případech dostačující. POkud nemáte na vyvařování čas, kupte si tablety proti parazitům. Jde o přírodní česnekové tabletky od značky Sanal, která je výrobcem mnoha veterinárních přípravků a vitamínů pro psy i kočky. Balení stojí necelých 60 Kč.

Psa odčervujte jednou za rok. Žlázky mačkejte v případě potřeby.Pokud si pes neolizuje nebo nesáňkuje řiť, nebude mít problém.

Žlázky

Nejlepší je, pokud psa necháte odborně ošetřit veterinářem. Pokud pes (nebo fena) na ucpání žlázek opravdu trpí a je potřeba je vyměšovat několikrát do roka, naučte se to. Poproste veterináře, ať vám to ukáže.

Postup není složitý. popis vymackani zlazekNadzvedněte psíkovi ocásek. Palcem a ukazovákem (vemte si gumové rukavice) zmáčkněte prostor za řitním svalem a prsty posunete kousek k řitnímu otvoru. Tento pohyb provádíte 2-3x dokud ze žlázek něco teče. Při silném uspání může tekutina dokonce stříkat, proto psíka ošetřujte ve vaně a pak ho rovnou vykoupejte. Psíkovi se hodně uleví a určitě se nebude prosti zákroku bránit. Četnost vymačkání řitních žlázek závisí na problémech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti/informace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>