Nadváha u psů

tlusty pesPrávě před vánoci bychom se měli zamyslet nad vhodností určitých „lidských“ potravin pro zvířata. O toxicitě některých potravin na psy toho bylo napsáno mnoho a ještě víc se dozvíte v následujícím článku od Ing. Kváše, který nám popíše pamlsky pro psy a vhodné chutné dárky jako je třeba adventní kalendář. Psíkům ale můžete objednat i jiné vánoční zboží jako jsou mističky, deky a samozřejmě také hračky.

Při nadváze trpí kosti a klouby psa a s tím souvisí také přetěžování oběhového systému a dalších soustav. Nekrmte proto psa od stolu lidským jídlem, v kapse vždy neste pár granulí. Samozřejmě doporučujeme také krmení light granulemi pro obézní až tlusté psy. Velmi náchylní na obezitu jsou tzv. „žravá“ plemena, příkladem je labradorský retrívr, ale také jedinci ostatních plemen. My máme s fenečkou JRT opačný problém a každý den doslova kontrolujeme, zda něco snědla. Z granulí jsme pomalu ale jistě přešli na kvalitní masové konzervy a vaření. Naším oblíbeným receptem je kuřecí maso s těstovinami a rýží. Přidáváme také kořenovou zeleninu.

S nevhodnou stravou ale souvisí také nedostatek pohybu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Krmiva, Zajímavosti/informace, Zdraví se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>