Nové české pamlsky pro kočičí miláčky

Může se zdát, že kočky ke svému životu člověka vůbec nepotřebují. Každá má svůj svět, kam pustí jen toho, koho opravdu chce, kdo je pro ni zajímavý, kdo je schopen přinést kočce radost a rozptýlení.

nove kocici pamlsky

Jsou prostě své, osobnosti, které to s námi umí. Někteří, koček neznalí, jí mohou dávat nálepku „falešného“ zvířete, které se nerado mazlí a kontaktům s člověkem se vyhýbá. Opak je pravdou!

Kočka, která si s člověkem udělá dobrou zkušenost, kontakt s ním vyhledává, užívá si ho a umí se z něj radovat. Kočky jsou dokonce i velmi dobře „cvičitelné“. Známé rčení tvrdí, že kočku můžete vycvičit tak, aby dělala vše, co dělat chce. Klíčem k úspěchu je přimět kočku, aby chtěla dělat to, co chcete vy. Výcvikem se rozumí i základní pravidla spokojeného soužití s kočkou, jako například používání kočičí toalety, zákaz vstupu na kuchyňskou linku, navyknutí na česání atd.

K výcviku kočky budete potřebovat více trpělivosti a respektu vzhledem k její nezávislosti. Nesnažte se ji nutit dělat trik, který dělat nechce. Jsou to individualistky, mají různé povahy, preference a chutě. Znáte to. Jedna si s vámi ráda hraje a ochotně přijde na zavolání, druhá chce mít svůj klid a přijde si pro pohlazení jen když sama bude chtít. Musíte vychytat ten správný moment. Kočky milují rituály, určité činnosti opakujte každý den, ve stejnou dobu a se stejným průběhem. Přináší to do jejího života rovnováhu a spokojenost.

Stejně jako u psa je u koček základem úspěchu pozitivní motivace. A právě u kočky, více než u psa, platí „něco za něco“. Kočky pro nás také mají připravenu řadu pozitivních signálů – „zaháčkovaný“, vztyčený ocásek, otírání o nohy a hlasité předení či dotírání packou. Každý chovatel zná tyto signály u své kočky a ví, jak na ně reagovat. Stejně tak i kočka reaguje na signály lidské. Umí dát nádherně najevo očekávání něčeho příjemného a jí dobře známého. „Tamhle, koukej, dej mi zase kousek té dobroty!“ Umí „říct“ člověku, že teď je připravena s ním komunikovat a trávit s ním společný čas.  Ze strany člověka je to pak hlazení, tulení a vhodný PAMLSEK.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pamlsky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>