Péče o srst psů

Jaro je obdobím, kdy psi línají víc než obvykle. Také jste si pořídili hladkosrstého psíka s tím, že nebudete muset řešit chlupy všude možně? Je ale málo psů, kteří nelínají. I hladkosrstí psi měnií srst a jejich chlupy se navíc zapíchají a následně nejdou z oblečení či čalouněného nábytku odstranit ani vysavačem nebo lepícími válečky.

Pravidelně psa češte

cesani psaPomůžete si, pokud budete vašeho čtyřnohého kamaráda vyčesávat. A to pokud máte psa dlouhosrstého i krátkosrstého. Použít můžete speciální Furminator hřebeny, které vám ušetří spoustu práce stejně jako samočistící kartáče. Hřebeny a kartáče pro psy můžete pořídit pro malé i velké psy, pro dlouho i krátkosrsté rasy. Díky pravidelnému česání se vyhnete nevzhledným dredům a plstnatění srsti. V dredech se navíc daří roztočům a dalším parazitům, které mohou způsobovat ošklivé infekční onemocnění kůže.

Psa na česání přivykejte již od štěněcího věku. Pokužít můžete vyčesávací rukavice, které simulují mazlení.

Koupejte maximálně jednou měsíčně

koupani psaZejména u psů, kteří žijí v bytě je nutnost je čas od času vykoupat. Psi totiž zasmrádnou. Používejte jen kvalitní šampony a kondicionéry. V koupání vám pomohou i speciální, vysoce savé ručníky pro psy a také speciální antistresové tabletky. Ty uklidní zvířata, která nesnášejí koupání nebo vyčesávání. U dlouhosrstých plemen použijte rozčesávací spreje po koupeli.

Péče o psa po koupeli

Psa samozřejmě koupejte nejlépe až po večerním venčení, aby psík stihl během noci dokonale uschnout. Zejména se soustřeďte na oblasti, kde je srst velmi hustá-tedy pod ušima nebo nad kořenem ocásku. Po koupeli použijte čistící kapky do uší. Nakapejte několik kapek do ucha (ne přímo do zvukovodu), ucho promněte. Následně nechte psa, aby zaklepal hlavou a vatičkou nebo papírovými ubrousky vytřete rozpuštěný maz z ušních boltců.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti/informace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>