Úprava srsti psů

strihani psaPokud jste běžný majitel, postačí vám k úpravě srsti psa šampon, smývatelný nebo stříkací kondicionér a hřeben. Pro domácí psy se hodí také psí parfémy. Zkušenější majitelé nebo ti, kteří řeší přípravu psa na výstavu, budou potřebovat také trimovací hřebeny, náhradní žiletky, nůžky na čumák a packy a také různé laky a ztužovadla.

Opomenout nesmíte ani velmi ostré stříhací nůžky, dostatečnou zásobu savých ručníků, vodiček do očí a uší a další nezbytné propriety, které vám úpravu srsti psa usnandní.

Co nabízejí profesionální psí salony?

Kvalitní psí salon musí zabezpečit 100% přípravu srsti na výstavy. Každé plemeno je totiž nutné stříhat podle jiného standardu. Samozřejmostí by vždy mělo být trimování srsti, rozčesání, ošetření proti parazitům, ostříhání drápků, vymačkání análních žláz, vyčištění uší.

Vždy používejte kvalitní psí kosmetiku

Psa nikdy nekoupejte v lidském šamponu. Používejte jen kvalitní kosmetiku jako je například Héry nebo prémiová řada šamponů Trixie. Psí šampony a kondicionéry mají úplně jiné složení než lidské. Po lidském šamponu se dokonce může stát, že pes příjde o srst. Na bílé psy používejte speciální šampony pro psy s bílou srstí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Psí lékárna, Zajímavosti/informace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>