Vánoční dobroty pro psy

brit pochoutkyPro většinu chovatelů je při výběru krmiv důležitý pozitivní vliv na zdraví zvířete. Dobré úmysly dopřát psovi to nejlepší ale bývají porušovány svátečním mlsáním, kterým chovatelé svým domácím mazlíčkům bezděky mohou škodit.

Kde je zlatá střední cesta mezi tím, aby mohli naši čtyřnozí parťáci slavit Vánoce s námi a jejich zdravím?

O nevhodných pochoutkách pro domácí mazlíčky hovoří uznávaný odborník na výživu domácích zvířat, Ing. Martin Kváš: „Nejrozšířenějším zlozvykem majitelů psů je krmení různými delikatesami, které nejsou určeny pro zvířata, nejčastěji zbytky lidského jídla. Zvířecímu organismu nedělají dobře ani v malém množství, protože není na příjem podobných potravin připraven, obzvláště při výživě jednodruhovým typem krmiva.“ V případě, že tedy krmíte svého miláčka suchými granulemi a čas od času mu jeho menu ochutíte masem z konzervy, mohou kusy syrového masa, kosti od kuřete, jogurt a jiné lidské jídlo zvířeti skutečně uškodit.

Některé potraviny jsou pro domácí zvířata vyloženě nežádoucí. Nejzásadnější stopku má kakao respektive čokoláda, která zvířeti může způsobit i smrtící otravu. Toxické účinky v organismu zvířete však způsobují i cibule a česnek, ořechy, hroznové víno, káva aj. Mezi méně závažné následky nevhodného přikrmování navíc patří problémy se zubním kazem, zažíváním, střevní mikroflórou a nadměrnou hmotností. „Než chodit se zvířetem po veterinářích a platit drahá vyšetření a léky, je lepší myslet na prevenci a zvolit speciální pochoutky pro kočky a psy. Některé dokonce obsahují důležité vitamíny, minerály a další zdraví prospěšné složky,“ doplňuje Ing. Kváš.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Krmiva, Psí lékárna, Zajímavosti/informace, Zdraví se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>