Výhody prémiových krmiv

Prémiová krmiva je pojem, který zná každý chovatel. Ovšem naše legislativa je poněkud pozadu. Proto se může stát, že pod označením prémiových krmiv neseženete to, co jste hledali. Tedy kvalitní krmivo plné živin, vitamínů a minerálů v takovém poměru, který je pro psa stravitelný a blahodárný. S tím souvisí kvalita života psa, která jde ruku v ruce právě s vhodným krmivem. Lesklá hustá srst, zdravý pohybový aparát a mnoho dalších parametrů pak mohou psovi prodloužit život až o několik zdravých v pohodě prožitých let.

granule pro psy

Kupujte odzkoušená prémiová krmiva

Nedejte na reklamu, ale na reference svých známých. Viděli jste třeba někdy TV reklamu na granule Arden Grange? Přesto jsou mezi chovateli jedněmi z nejvyhledávanějších.

Rozhodně neprohloupíte, pokud koupíte malé balení krmiva. Nové granule pak přimíchávejte k těm stávajícím, aby si zažívací systém psa na inovované složení bez problémů zvykl. Pokud není žádný problém, zkuste chvíli krmit novými prémiovými granulemi. Pozorujte, jak psovi chutnají, zda se na krmnou dávku těší. Nápovědou vám může být také četnost, hustota a velikost exkrementů.

Prémiová krmiva seženete od českých výrobců, ale zdaleka nejoblíbenější jsou prémiová krmiva zahraniční, příkladem mohou být také granule Farm Fresh.

Proč nešetřit na granulích?

Třebaže prémiová krmiva nejsou zárukou stoprocentního zdraví vašeho mazlíčka, je strava velmi důležitá. Už dávno chovatelé nedoporučují vařit pejskům, protože těžko odhadnete správný poměr živin. Navíc je krmení granulemi jednoduché a díky jasně danému množství by zvíře nemělo mít problém s nadváhou nebo naopak podvýživou. Zvláštní péči by pak měly mít březí a kojící feny a psi v zátěži. Zde sáhněte po speciálních granulích, které najdete nejen na pultech zverimexů, ale také v dobrých internetových chovatelských potřebách. Za nás doporučujeme například granule First Mate.

Co byste ušetřili na granulích můžete bez nadsázky nechat za pár let u veterináře. U levných granulí s nízkým obsahem masa a naopak vysokým obsahem obilovin a podobně je jen otázka času, kdy bude mít pes problémy s ledvinami, játry a podobně.

Ať už sáhnete po jakékoliv značce, vždy dbejte na velikost krmné dávky a přístupu k čerstvé pitné vodě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Krmiva se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>