Výstavní potřeby pro psy

Pejskové, kteří jsou určeni pro promenádování na výstavách potřebují speciální péči. Samozřejmostí je speciální úprava srsti. Tedy každodenní česání. Koupejte psa ale vždy jen před výstavou. Zvířata by se měla koupat asi jednou za měsíc.

Úprava srsti výstavních psů

psi vystavyPokud jste jako účastník výstav začátečník, zcela určitě nechte psovi srst přistříhnout u odborného psího kadeřníka. Zcela určitě nechoďte do klasického salonu, tam většinou nevědí, jaké jsou standardy v úpravě srsti psů. Například retriever by měl mít vyholený krk a podobně.

Další kategorií jsou šampony pro psy. U dlouhosrstých plemen používejte i psí kondicionéry a rozčesávací spreje. Velmi oblíbené jsou šampony s norkovým olejem, které seženete v ucelené řadě. Speciální šampon použijte pro štěňata nebo pro psy s dlouhou srstí. I jorkšírský teriér má mít speciální šampon, který lze používat téměř denně.

Nezapomeňte na vyčištění zubů. To ale provádějte pravidelně, nejlépe enzymatickými pastami s masovou příchutí. Pes pak nebude mít žluté zuby, nebude mu cítit z tlamy a navíc mu pasta bude chutnat. Dále psovi vyčistěte uši a nechte ostříhat drápky.

Výstavní vodítka

vystavni voditkaVětšina psích plemen má předepsáno, jak se mají prezentovat.

Naučte se se psem chodit do kolečka a určete si i rychlost, během které bude psík vypadat nejlépe.

Lovečtí psi mají většinou zlaté nebo stříbrné výstavní stahovací  řetízkové obojky. Ostatní psi chodí na speciálních výstavních vodítkách, které jsou spojeny s obojky. Psa samozřejmě na výstavní vodítko přivykněte. Nutí ho totiž držet hlavu vzpřímeně a většině psům by to mohlo vadit.

Čekání na ohodnocení psa

vystavni klec pro psyPsi jsou řazeni do kategorií. Než přijdete na řadu, pes by měl odpočívat nejlépe v prostorné kleci nebo plastové přepravce. Pokud má na starost psa jen jeden člověk, doporučujeme přepravky na kolečkách nebo textilní domečky, které jsou lehké na přenos, dají se složit a nezaberou tolik místa.

Určitě nezapomeňte ne měkkou deku nebo polštář, aby pes nebyl po delším ležení otlačený.

Nezapomeňte misku na vodu a spoustu pamlsků. Psa nebude čekání bavit. Proto ho často vyvenčete a odměňte pamlskem. Samozřejmostí je přístup k čisté pitné vodě. Nenechte ostatní psy, aby pili z vaší misky. Raději ji nechte uvnitř přepravky.

Základní rady a tipy na výstavy

 • Na výstavu nezapomeňte vzít průkaz původu a očkovací průkaz.
 • Zkontrolujte u pořadatelů, zda je pes zařazen do správné kategorie i fen či psů. Také zda je jeho jméno správně napsáno.
 • Vezměte s sebou všechny hřebeny a spreje, které potřebujete k úpravě srsti. Hodit se budou i nůžky na packy a čumák.
 • Naučte psa na výstavní vodítko, a aby nebyl nesvůj, až se ho bude porotce dotýkat.
 • Nezapomeňte pamlsky, vodu, oblíbené hračky a sáčky na exkrementy.
 • Pokud jedete na výstavu poprvé, raději se poraďte se zkušeným chovatelem, od kterého jste psíka koupili.
Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti/informace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Výstavní potřeby pro psy

 1. Sasha napsal:

  Jsem moc ráda za tyto rady a také Vám za ně děkuji!
  Na výstavu jedu se svým psem poprvé, takže mi to hodně pomohlo! Krásně napsáno!…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>